Betlejemskie Światło w Wadowicach 2019

Również w 2019 roku zuchy i harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej zadbali o to, by Ogień z Betlejem trafił przed świętami do mieszkańców Wadowic i okolic. Uroczystość przekazania miała miejsce w niedzielę 22.12. w Sanktuarium Karmelitów Bosych podczas Mszy Św. o godz. 18:00.

Tego wieczoru rozdaliśmy ponad 200 lampionów ze Światłem, by mogło palić się podczas wieczerzy wigilijnej. Zuchy i harcerze specjalnie na tą okazję przygotowali dla wszystkich słodkie upominki (prawie 500 paczuszek ze świątecznymi piernikami), które po mszy rozdawaliśmy  na placu przed świątynią radośnie śpiewając.

Tradycją jest, że wędrówce BŚP przyświeca konkretne hasło. W tym roku przekazując Ogień głosiliśmy, że jest to ?Światło, które daje moc?. W tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju staje się ono znakiem mocy przekraczającej to, co tylko ludzkie i ziemskie. Pod jego blaskiem przestrzeń pokoju, życzliwości i otwartości na drugiego człowieka nabiera konkretnego wymiaru służby, bycia dla kogoś i bycia z kimś.

Wszystkim życzymy pokoju w sercu na Święta i na nadchodzący  Nowy Rok ? zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP.

 pwd. Patrycja Kudela

Foto. pwd. Olaf Kocur