XXII Festiwal Kultury Harcerskiej

W sobotę 22 lutego 2020 na Zamku w Suchej Beskidzkiej miał miejsce XXII Festiwal Kultury Harcerskiej “Legendy i Baśnie”. Temat festiwalu nawiązywał do miejsca, w którym się odbywał, historycznego Małego Wawelu oraz miasta owianego legendą, wszak to w Suchej według legend mieszkał kiedyś smok Kicek a po dziś dzień na Suskim rynku można odwiedzić Karczmę Rzym z legendy o Panu Twardowskim.

Gromady i drużyny przygotowywały dwie piosenki – jedną harcerską a drugą w tematyce festiwalu. Oto wyniki.

W kategorii gromad zuchowych wyniki są następujące:
I miejsce – 17 GZ “Dzielne Lwy” z Brzeźnicy
II miejsce – 9 GZ “Dzielne Duszki” z Palczy
III miejsce – 8 GZ “Tęczowe Karpiki” z Zatora
Wyróżnienie – 16 GZ “Przyjaciele Paddingtona” z Wysokiej.

W rywalizacji drużyn harcerskich:
I miejsce – 1 WDPH “Wagabunda” z Przeciszowa
II miejsce – 18 DH “Bajkonators” z Wysokiej
III miejsce – 5 DH “Nasze ZOO” ze Stanisławia Dolnego.

Najlepsze drużyny starszoharcerskie podczas festiwalu to:
I miejsce – 6 DSTH “Dioryt” ze Stanisławia Dolnego
II miejsce – 2 DSTH “Pajątaki” z Wadowic
III miejsce – 6 DW “Huraggan” z Wadowic

Festiwal zakończył się wspólnym ogniskiem z okazji przypadającego Dnia Myśli Braterskiej. Podczas ogniska wręczona została Odznaka Hufca pwd. Olafowi Kocurowi, któremu zawdzięczamy festiwalowe zdjęcia. Słowa uznania za organizację festiwalu należą się organizatorom – 2 Szczepowi Drużyn Harcerskich “Horyzont” z Suchej Beskidzkiej.