Zawsze #ŁączyNasBiałoCzerwona

Druhny i Druhowie, 

już w najbliższy weekend będziemy obchodzić Święto Flagi (2 maja) i Święto Uchwalenia Konstytucji (3 maja). W tym roku nie spotkamy się na wspólnych uroczystościach w swoich środowiskach, jednak chcemy zaproponować inicjatywę Wojewody Małopolskiego, na wzięcie udziału w akcji #ŁączyNasBiałoCzerwona. 

Na czym polega ta akcja? 

Na zrobieniu zdjęcia Flagi Państwowej znajdującej się w naszym otoczeniu lub zrobieniu sobie zdjęcia z Flagą Polski i udostępnieniu go w wydarzeniu na Facebooku (nazwa wydarzenia Zawsze #ŁączyNasBiałoCzerwona, link do wydarzenia na Fb – https://www.facebook.com/events/2561368690794742/?active_tab=about)

Prosimy też, jeśli ktoś sam lub z drużyną weźmie udział w wydarzeniu, o przesłanie zdjęć na adres Hufca (wadowice@zhp.pl). Dopiszcie do zdjęcia w jakiej miejscowości zostało zrobione zdjęcie.  Zachęcam, żeby zdjęcie z flagą wykonać w mundurze lub chuście. 

Więcej na temat akcji (test pochodzący z wydarzenia na Facebooku):

2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dwa lata temu w Krakowie wspólnie pobiliśmy rekord Polski na najdłuższą flagę państwową. Mieszkańcy Krakowa, Małopolski oraz turyści rozwinęli wówczas ponad dwukilometrową biało-czerwoną. W ubiegłym roku spotkaliśmy się na pikniku #EUROPEJSKAmałoPOLSKA. W tym roku będzie inaczej…

Chociaż obecna sytuacja nie pozwala nam spotkać się w szerszym gronie, wciąż mamy taką możliwość, korzystając z dostępnych rozwiązań technologicznych, za pośrednictwem internetu. 
– Jesteśmy rodziną, którą łączą symbole narodowe. Wartości wyrażone w naszej fladze, godle i hymnie narodowym są obecne w sercach Polaków w każdej sytuacji. Szczególnie teraz, kiedy solidarnie podejmujemy walkę z epidemią, z pokorą i wdzięcznością patrzymy na naszą biało-czerwoną, która pomaga nam się mobilizować do podejmowania każdego wyzwania. Jestem przekonany, że w Dniu Flagi Biało-Czerwona pojawi się w wielu domach. Warto te momenty utrwalić, po prostu robiąc zdjęcia i dzieląc się nimi – mówi wojewoda Piotr Ćwik

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego województwa, samorządowców, służby mundurowe, organizacje pozarządowe do przyłączenia się do akcji: #ŁączyNasBiałoCzerwona
Pokażmy, że jesteśmy biało-czerwoną wspólnotą, robiąc zdjęcia flagi umieszczonej w naszym otoczeniu. W tym celu utworzyliśmy specjalne wydarzenie. Zachęcamy do jego udostępniania oraz wypełniania swoimi zdjęciami. Warto napisać, z jakiej części Małopolski pochodzi zdjęcie. W tym roku w Dniu Flagi niech połączy nas #ZdjęciezBiałoCzerwoną!