XLVI Harcerski Rajd „Powsinóg Beskidzkich”

„Powsinogi” z tradycjami

Już po raz czterdziesty szósty harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej wędrowali po beskidzkich szlakach, uczestnicząc w trzydniowym Rajdzie „Powsinóg Beskidzkich”.  Organizatorem rajdu była 130 DSTH „Stu trzydziestu z Mucharza” im. Księcia Józefa Poniatowskiego wraz z Hufcem Ziemi Wadowickiej ZHP i „Skautem” Wadowice. Główną idą rajdu jest krzewienie wśród młodzieży zamiłowania do turystyki pieszej, ukazanie walorów Beskidów oraz promowanie kultury i historii regionu.  Czytaj dalej XLVI Harcerski Rajd „Powsinóg Beskidzkich”

46 Powsinogi Beskidzkie – chodźcież…

Chodźcież na wspólne górskie wędrowanie. Siądziemy przy ognisku, pośpiewamy, pochodzimy górskimi ścieżkami i uwrociami, coś zjemy. Zdobędziemy ostatni wybitny szczyt Gór Zasolskich. Zostawcie te telefony, norweskie pogody i warsztatowe debaty.

To powsinogi przecie…

Zapraszamy w imieniu organizatorów. Szczegóły w  Regulaminie

Mistrzowie Przetrwania

„Mistrzowie przetrwania” takie było hasło tegorocznego biwaku harcerskiego Nieobozowej Akcji Letniej, organizowanego przez Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP. W dniach 10-14 sierpnia 2023 r. na terenie Harcerskiej Bazy Obozowej „Zalesie” harcerze oraz młodzież w wieku 11 – 17 lat dążyła do zostania „Mistrzami przetrwania” i tym samym przeniosła się do ery kamienia. Przez pięć dni harcerze poznawali techniki survivalu oraz doskonalili techniki harcerskie. Pierwszego dnia zastępy wymyślały swoje nazwy oraz przygotowywały swoje logo, aby podczas ogniska móc się zaprezentować. Uczestnicy wzięli udział w której prelekcji na temat bezpieczeństwa oraz postępowania w czasie ewakuacji. Podczas trwania biwaku harcerze uczestniczyli w wielu zajęciach na których uczyli się m.in.: budowania szałasów, filtracji wody, kuchni polowej czy wiązania węzłów. Mistrzowie przetrwania ćwiczyli, również swoją orientację w terenie, pomysłowość oraz współpracę podczas zwiadu, podchodów czy „Harcmagedonu”. W ostatni dzień survivalowej przygody harcerze wybrali się na wycieczkę do parku linowego w Zawoi, bo wiadomym nie od dziś jest to, że każdy „Mistrz przetrwania” powinien być odważny i zwinny. Po pięciu dniach nauki technik survivalowych każdy uczestnik biwaku był gotów, aby nazwać się „Mistrzem Przetrwania”.

dh. Zuzanna Warchoł

Odznaczenie dla dh. Danusi

19 lipca 2023 w Pogorzelicy miał miejsce wspólny, uroczysty apel dwóch obozów naszego hufca – obozu „Krzyk Andromedy” organizowanego przez 13 DH „Krzyk” i 1 DSTH „Andromeda” oraz obozu „Wschodzące Słońce” organizowanego przez Szczep „Kontynent” i Szczep „Środowisko”.  

Harcerze zgromadzili się wspólnie, by podziękować druhnie Danucie Kopytyńskiej i wręczyć srebrną Honorową Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa.  

Druhna Danusia, większości znana jako Druhna Piguła od wielu lat wspiera swoją służbą obozy, zimowiska i biwaki harcerskie organizowane przez Hufiec Ziemi Wadowickiej.  

Po raz kolejny dziękujemy jej za uśmiech, dobre słowa, nienaganną służbę i wsparcie medyczne. Życzymy dużo zdrowia i niesłabnącej energii!  Czuwaj! 

Odznaka została przyznana przez Komendanta Chorągwi Krakowskiej ZHP w rozkazie L8/2023 z dn. 30 czerwca 2023.

79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Druhny i Druhowie, 

serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na wadowickim rynku w najbliższy wtorek 1 sierpnia 2023 w godz. 16.00 – 17.15. 

Harmonogram wydarzenia:

16.00 – 16.50  – rozdawanie okolicznościowych kartek, widokówek i chorągiewek 
16.50 – 17.00 –  uroczystości na Rynku: wystawienie warty honorowej i poczty sztandarowe 

Osobami odpowiedzialnymi za wydarzenie jest Druhna hm. Dorota Polan i Druh hm. Robert Kadela. Zgłoszenia drużyn do 30 lipca mailowo do dh Roberta (mail. robert.kadela@zhp.net.pl).

Szczegóły w regulaminie.

Skip to content