Plakietka Hufca

Druhny i Druhowie!

Plakietka hufca jest naszym znakiem, który noszony na mundurze buduje hufcową wspólnotę. Wciąż powstają nowe drużyny oraz gromady i przychodzą nowi harcerze i harcerki, nowe zuchy. Nie każdy z nich ma plakietkę na rękawie swojego munduru ? czas to zmienić!

Ale jak? Jeśli jesteście nową gromadą lub drużyną powinniście wykonać 2 zadania drużynowe zaproponowane przez namiestnictwo waszego pionu i udokumentować je składając meldunek do hufca, do danego Namiestnika.

Jeśli jednak Wasza drużyna zdobywała już plakietkę, a w Wasze szeregi wstąpiły nowe osoby, to one wykonują 2 zadania indywidualne, również określone przez dane namiestnictwo.

Zadania mogą wykonywać w zastępie, jeśli jest to kilka osób. Podobnie jak z zadaniami drużyny, zadania indywidualne mają zostać udokumentowane, a drużynowy wysyła meldunek do hufca, do Namiestnika Waszego pionu (z określeniem liczby osób jaka realizowała zadania na plakietkę).

Jednak w przypadku indywidualnych harcerzy to drużynowy podejmuje decyzje, czy zadania zostają uznane za zrealizowane (Namiestnicy nie oceniają indywidualnych zadań).

Życzymy powodzenia w zdobywaniu plakietki!
Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!