Mucharz

Stanica Harcerska w Mucharzu – woj. małopolskie, gmina Mucharz.

Składa się z drewnianego domku letniskowego, a w nim 15 miejsc noclegowych, kuchnia, łazienka i sala kominkowa. Obok budynku możliwość rozbicia namiotów turystycznych. Stanica położona jest w urokliwym miejscu, na stokach wzgórza Upalisko (Beskid Mały), w sąsiedztwie Jeziora Mucharskiego. Świetne miejsce na mały biwak lub instruktorski wyjazd. Przystanek busów ok. 500 m, do Wadowic 12 km, Suchej Beskidzkiej 11 km.

Niegdyś drewniany domek letniskowy, obecnie przekształcony w harcówkę z miejscami noclegowymi. Mieści się w gminie Mucharz, w Beskidzie Małym, na skraju mucharskiego lasu. Nieopodal owiane legendą wzgórze Upalisko oraz kościół pw. św. Wojciecha BM. Rozpościera się stąd widok na Jezioro Mucharskie, Leskowiec i Babią Górę. To klimatyczne miejsce sprzyja spotkaniom dzieci, młodzieży i dorosłych. Odbywają się tu imprezy harcerskie i inne o charakterze turystycznym i kulturalnym. Dobre miejsce na biwak, małe ognisko czy warsztaty fotograficzne. W pobliskim lesie ścieżka zdrowia.