Druhny i Druhowie, 

Z nowym rokiem harcerskim, wracamy do cotygodniowych dyżurów w siedzibie hufca.

Dyżur w biurze Hufca Ziemi Wadowickiej pełnią członkowie komendy w każdy poniedziałek w godzinach 16:30 – 18:30. W razie potrzeby ustalenia innego dogodnego terminu spotkania, należy kontaktować się z komendantką (tel: 509 111 662).

Płomień Braterstwa 2022 – zapraszamy

Druhny i Druhowie! 

W niedzielę 14 sierpnia 2022 r. Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP weźmie udział w ogólnopolskim wydarzeniu „Płomień Braterstwa”. Akcja polega na upamiętnieniu polskich i ukraińskich żołnierzy walczących w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku.

Ukraińska Republika Ludowa była w tej wojnie prawdziwym sojusznikiem Polski – jedynym państwem, którego armia walczyła wraz z nami przeciwko bolszewickiej Rosji. Jej żołnierze walczyli za wolną Polskę do końca. Sami na wolną Ukrainę musieli czekać jeszcze ponad 70 lat. 

W przeddzień rocznicy zwycięskiej dla Polski bitwy warszawskiej nie tylko oddamy hołd naszym sojusznikom, którzy nie opuścili nas w godzinie najtrudniejszej próby, ale też pokażemy, że jesteśmy dla siebie ważni, jesteśmy sobie nawzajem potrzebni, szanujemy się nawzajem i razem wspieramy dzisiejszą walkę Ukrainy w obronie jej niepodległości.

Uroczystości 14 sierpnia 2022 rozpoczniemy o godzinie 17.45 w Parku Miejskim w Wadowicach pod pomnikiem harcerskim. Będą one trwały około 45 minut. Prosimy o zgłaszanie się instruktorów i delegacji drużyn. Przychodzimy w pełnym umundurowaniu. Zaproście zaprzyjaźnionych znajomych z Ukrainy. Prosimy o grzecznościową informację o udziale w uroczystości do soboty 13.08.2022 r. na adres: tomekkadela@op.pl oraz wadowice@zhp.pl.

Czuwaj!

Tomasz Kadela HO

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji upamiętnienia kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia oraz święta 12 pułku piechoty Ziemi Wadowickiej.

Harmonogram wydarzenia:
15.45 – zbiórka w siedzibie hufca
16.00 – rozdawanie ulotek i sonda uliczna 
17.00 – uroczystości na Rynku 

Osobami odpowiedzialnymi za wydarzenie jest Druhna hm. Dorota Polan i Druh hm. Robert Kadela. Zgłoszenia drużyn do 30 lipca mailowo do dh Roberta (mail. robert.kadela@zhp.net.pl).

Szczegóły w regulaminie.

Skip to content