Składkę członkowską można opłacić za pośrednictwem systemu ewidencji Tipi. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.
Wszystkie wpisy, których autorem jest Hufiec
Uwaga konkurs!
Betlejemskie Światło Pokoju – „Pielęgnuj dobro w sobie”
Od niedzieli 7 grudnia, kiedy to odebraliśmy Betlejemskie Światło Pokoju w Krakowie, nasi zuchy, harcerze i instruktorzy stali się strażnikami płomienia, który nie zna granic. Tegoroczna sztafeta pod hasłem „Pielęgnuj dobro w sobie” była dla nas wyjątkowym wyzwaniem i piękną lekcją służby.
Harcerski ogień rozświetlił w tym roku ponad 110 miejsc w powiatach wadowickim, suskim oraz oświęcimskim!
Wędrowaliśmy wszędzie tam, gdzie bije serce naszej społeczności: Na szczyty i szlaki – zanosząc Światło na Leskowiec i Groń Jana Pawła II. Do wspólnot parafialnych – od sanktuariów w Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej i Makowie Podhalańskim, po kameralne kaplice w Jaszczurowej czy Laskowej. Do szkół i przedszkoli – budując mosty braterstwa z najmłodszymi mieszkańcami regionu. Do urzędów i instytucji – dzieląc się symbolem pokoju z włodarzami miast i gmin oraz służbami mundurowymi, które dbają o nasze bezpieczeństwo.
Dziękujemy za każde otwarcie drzwi i każde dobre słowo. Choć ogień fizycznie dotarł do setek instytucji, wiemy, że dzięki Wam zapłonął w tysiącach domów.
Czytaj dalej Betlejemskie Światło Pokoju – „Pielęgnuj dobro w sobie”
Harcerze niosą pokój mieszkańcom Wadowic
„Pielęgnuj dobro w sobie” – pod takim hasłem wędruje w tym roku Betlejemskie Światło Pokoju. Zuchy i harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP, którzy odebrali płomień w Krakowie, są gotowi przekazać go mieszkańcom. Uroczystość dla wadowiczan odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 grudnia.
Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju to wydarzenie o zasięgu międzynarodowym. Płomień, odpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, przemierza tysiące kilometrów, by poprzez skautów z całego świata trafić do lokalnych społeczności. Reprezentacja Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP odebrała ten symbol braterstwa 7 grudnia 2025 r. podczas uroczystego apelu na Rynku Głównym w Krakowie.
Od tego momentu ogień wędruje przez powiat wadowicki, oświęcimski i suski niesiony w rękach zuchów i harcerzy. Harcerze odwiedzają z nim urzędy, szkoły, instytucje i przyjaciół, niosąc przesłanie nadziei i pokoju. Teraz chcą podzielić się nim z każdym mieszkańcem Wadowic.
Światło na wigilijny stół
Przekazanie Betlejemskiego Światła odbędzie się w sobotę, 20 grudnia 2025 r. podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00 w Sanktuarium św. Józefa (Klasztor Karmelitów Bosych).
Zachęcamy mieszkańców Wadowic do zabrania ze sobą lampionów lub zniczy, aby bezpiecznie przetransportować płomień do swoich domów.
Przekazany Ogień to coś więcej niż tylko płomień świecy. To wezwanie, by w świecie pełnym pośpiechu i niepokoju, zacząć zmiany od samego siebie. Wniesienie Betlejemskiego Światła do domu to symboliczne zaproszenie do zgody, życzliwości i uważności na drugiego człowieka – nie tylko od święta, ale każdego dnia.



