Wróżb z czterech stron świata

W tym roku biwak andrzejkowy (24-25.11.2017) odbywał się pod hasłem “Wróżb z czterech stron świata” i ściągnął tłumy harcerzy starszych do szkoły w Jaszczurowej.

Piątek minął w atmosferze wróżb oraz degustacji potraw przygotowanych przez 12 uczestniczących w biwaku drużyn. Nie zabrakło także balu andrzejkowego, którego przygotowaniem zajęła się 130 Drużyna Starszoharcerska ?Stu Trzydziestu z Mucharza? oraz 6 Drużyna Starszoharcerska ?Dioryt?.

W sobotę drużyny wyruszyły na grę terenową opracowaną przez 1 Drużyna Starszoharcerska ?Andromeda?. Jako grupy badawcze przybyłe z innej planety sprawdzaliśmy, czy warunki na Ziemi są odpowiednie do zamieszkania na niej (obserwacje drużyn wykazują, że tak). Tworzyliśmy również własne gry planszowe, w które graliśmy drużynami. Biwak zakończyliśmy apelem na którym oprócz podsumowania rywalizacji andrzejkowej poznaliśmy wyniki współzawodnictwa drużyn starszoharcerskich naszego Hufca. Dziękujemy wszystkim drużynom za liczne przybycie i wspólną zabawę!

Patrycja Kudela