Zalesie

Beskidzka Baza Obozowa w Zalesiu – województwo małopolskie, Gmina Stryszów.

Baza składa się z murowanego budynku z pokojami, kuchnią i sanitariatami. W lesie trzy podobozy z podestami pod namioty. Możliwość górskich wycieczek pieszych na Chełm (3/4 h), Leskowiec (3 h) oraz autokarowych. Wadowice 10 km, Kalwaria i Lanckorona 10 km, Kraków 50 km, Oświęcim 50 km, Zakopane 85 km.

Mieści się w dawnym budynku szkoły zaadaptowanym przez wadowickich harcerzy na bazę obozową i biwakową. Baza położona pod szczytem góry Chełm w Beskidzie Makowskim, w bukowym lesie. Usytuowana jest na terenie gminy Stryszów, w okolicach przepięknego przełomu rzeki Skawy, zwanego Małymi Pieninami, obecnie tworzącego Jezioro Mucharskie. Budynek idealnie nadaje się na zorganizowanie kilkudniowego wypadu w góry bądź też spotkania w gronie znajomych. Na zewnątrz boisko do koszykówki oraz zadaszony podest ? jadalnia, na którym można organizować grilla lub zjeść posiłek na świeżym powietrzu. Dostępny jest też krąg ogniskowy. Świetne miejsce dla harcerzy, a także grup szkolnych i dorosłych.