Relacja z Hufcowego Konkursu Historycznego

Konkurs Historyczny Hufca ZHP Ziemi Wadowickiej

?Andrzej Małkowski ? twórca harcerstwa ?

1 III 2019 r.

1 marca 2019 r. w Muzeum Miejskim w Wadowicach odbyła sę kolejna edycja Hufcowego Konkursu Historycznego. W zmaganiach konkursowych wzięli udział harcerze z drużyn harcerskich oraz starszoharcerskich Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP, w sumie 9 trzyosobowych zespołów.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą związaną z niezwykle bogatą i ciekawą biografią Andrzeja Małkowskiego, założyciela harcerstwa. Zadania konkursowe dotyczyły jego życia prywatnego, działalności w szeregach harcerskich i służby ojczyźnie. Pytania w dużej mierze opierały się na książce Aleksandra Kamińskiego ?Andrzej Małkowski?.

Zwycięzcą konkursu wśród drużyn harcerskich została 41 WPDH ?Wędrownicy? z Brzeźnicy, II miejsce zajęła 5 DH ?Nasze ZOO? ze Stanisławia Dolnego, a III – 18 DH ?Bajkonators? z Wysokiej. Najlepszą drużyną w kategorii starszoharcerskiej okazała się 9 DSTH ?Ewenement? z Wadowic, II miejsce przypadło 2 DSTH ?Pajątaki? z Wadowic, a III ? 7 DSTH ?Centrum? z Wysokiej. W konkursie uczestniczyły też: 1 DH ?Błękitna? z Frydrychowic, 7 DH ?Omega? z Jaszczurowej i 125 DH ?Zośka? z Mucharza. Najwyższe wyniki w etapie indywidualnym uzyskali: druh Jakub Chlebicki z 41 WPDH ?Wędrownicy? (Brzeźnica) i druhna Natalia Babrzymąka z 7 DSTH ?Centrum? (Wysoka).

Dla najlepszych przygotowano nagrody ? gry planszowe oraz książki. Każdy uczestnik otrzymał też od Komendy Hufca mały upominek w postaci ?planszówki?. Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i zaangażowania!

Organizatorem konkursu była Komenda Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP oraz 130 Drużyna Starszoharcerska ?Stu trzydziestu z Mucharza? im. ks. Józefa Poniatowskiego.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Muzeum Miejskiego w Wadowicach za udostępnienie pomieszczeń muzeum i pomoc organizacyjną.

Czuwaj!
phm. Dorota Polan (tekst)

hm. Robert Kadela (foto)