Harcerski pikniki rodzinny na pożegnanie wakcjii

Po raz kolejny harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej przygotowali dla mieszkańców Wadowic Rodzinny Piknik na zakończenie wakacji. W sobotę 31 sierpnia w Parku Miejskim czekało mnóstwo atrakcji dla najmłodszych z możliwością wygrania atrakcyjnych nagród. Każdy znalazł coś dla siebie!

Na kilka godzin Park Miejski przepełniony był różnymi aktywnościami, które w całości tworzyły jedną wielką grę harcerską. Każde dziecko, które tego dnia odwiedziło park, na wstępie otrzymało w recepcji kartę do gry, na której zbierało pieczątki za udział w przygotowanych zajęciach. Wszystkie wypełnione karty brały udział w losowaniu nagród pozyskanych od sponsorów pikniku, a na koniec ? w losowaniu nagrody głównej ? namiotu turystycznego.

Samo zdobywanie pieczątek było świetną zabawą, bo dla dzieci przygotowano moc atrakcji: dmuchane struktury, tańce integracyjne, zabawy z chustą animacyjną, ogromne bańki mydlane, malowanie twarzy, skręcanie balonów, układanie klocków jenga, zabawa mega-bierkami, mega-twister, skakanka, chodzenie na szczudłach i nartach, speedball, rzucanie do celu, wspinaczka, a także rozwiązywanie zagadek Sherlocka i nauka podstaw pierwszej pomocy. Całe rodziny bardzo chętnie i z ogromnym zapałem angażowały się w każdą z zabaw przygotowaną tego dnia przez harcerzy.

Co godzinę odbywało się losowanie nagród których sponsorami byli: Apilandia, Ciastkarnia Rarytas, Czarny Groń, Dinolandia, EnergyLandia, Inwałd Park, Kręgielnia – Bowling & Music Club, Maspex Wadowice, Radocza Park, Wadowickie Centrum Kultury. Projekt współfinansowany był przez gminę Wadowice. Atrakcyjne nagrody od wielu sponsorów jeszcze bardziej uświetniły całe to wydarzenie.

Dzięki pracy ok. 50 harcerzy i instruktorów Hufca Ziemi Wadowickiej, to sobotnie popołudnie na długo pozostanie w pamięci uczestników Pikniku. Wakacji nie da się zatrzymać, ale można sprawić, by wakacyjne wspomnienia trwały jak najdłużej. Kolejne wakacje i kolejny Rodzinny Piknik pozostanie dobrym wspomnieniem dla mieszkańców Wadowic i okolic.