Konkurs plastyczny „1461 niesamowitych dni, czyli od imienin do imienin” rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że znamy już wyniki konkursu plastycznego ogłoszonego z okazji tegorocznych obchodów Imienin Zucha. Przypomnijmy, zadaniem uczestników konkursu było wykonanie obrazu przedstawiającego najwspanialsze wspomnienie z okresu bycia zuchem (biwak, zbiórka, wycieczka, zlot itp.) wraz z krótkim opisem tego wydarzenia. Konkurs był adresowany do wszystkich zuchów gromad zuchowych oraz harcerzy drużyn harcerskich i starszoharcerskich (z zastrzeżeniem, że w okresie od poprzednich Imienin Zucha (29.02.2016r.) do obecnych byli zuchami jednej z gromad zuchowych) Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP.

Do organizatorów wpłynęło łącznie 17 prac w dwóch kategoriach wiekowych. W ostatnich dniach komisja konkursowa oceniła prace biorąc pod uwagę zgodność pracy z tematyką konkursu, oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu oraz walory artystyczne m.in. kompozycję, kolorystykę i technikę wykonania.

Czytaj dalej Konkurs plastyczny „1461 niesamowitych dni, czyli od imienin do imienin” rozstrzygnięty!

Zawsze #ŁączyNasBiałoCzerwona

Druhny i Druhowie, 

już w najbliższy weekend będziemy obchodzić Święto Flagi (2 maja) i Święto Uchwalenia Konstytucji (3 maja). W tym roku nie spotkamy się na wspólnych uroczystościach w swoich środowiskach, jednak chcemy zaproponować inicjatywę Wojewody Małopolskiego, na wzięcie udziału w akcji #ŁączyNasBiałoCzerwona. 

Na czym polega ta akcja? 

Na zrobieniu zdjęcia Flagi Państwowej znajdującej się w naszym otoczeniu lub zrobieniu sobie zdjęcia z Flagą Polski i udostępnieniu go w wydarzeniu na Facebooku (nazwa wydarzenia Zawsze #ŁączyNasBiałoCzerwona, link do wydarzenia na Fb – https://www.facebook.com/events/2561368690794742/?active_tab=about)

Prosimy też, jeśli ktoś sam lub z drużyną weźmie udział w wydarzeniu, o przesłanie zdjęć na adres Hufca (wadowice@zhp.pl). Dopiszcie do zdjęcia w jakiej miejscowości zostało zrobione zdjęcie.  Zachęcam, żeby zdjęcie z flagą wykonać w mundurze lub chuście. 

Czytaj dalej Zawsze #ŁączyNasBiałoCzerwona

Służba w czasie epidemii

W środę (15.04.) i czwartek (16.04.) pełnoletni wędrownicy i instruktorzy naszego hufca wspierali akcję „Maseczka dla seniora” organizowaną przez Urząd Miejski w Wadowicach.

W godzinach przeznaczonych na zakupy dla seniorów, czyli od 10:00 do 12:00, harcerze razem ze strażakami rozdawali darmowe, maseczki wielokrotnego użytku seniorom którzy ukończyli 60 lat.

Maseczki były rozdawane pod dużymi sklepami zlokalizowanymi na terenie miasta.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

Czytaj dalej Służba w czasie epidemii