Służba w czasie epidemii

W środę (15.04.) i czwartek (16.04.) pełnoletni wędrownicy i instruktorzy naszego hufca wspierali akcję „Maseczka dla seniora” organizowaną przez Urząd Miejski w Wadowicach.

W godzinach przeznaczonych na zakupy dla seniorów, czyli od 10:00 do 12:00, harcerze razem ze strażakami rozdawali darmowe, maseczki wielokrotnego użytku seniorom którzy ukończyli 60 lat.

Maseczki były rozdawane pod dużymi sklepami zlokalizowanymi na terenie miasta.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

Szycie maseczek dla placówek medycznych idzie pełną parą!
Ogrom pracy wykonuje wielu wolontariuszy z terenu całego powiatu Wadowickiego i instruktorów Hufca Ziemi Wadowickiej w tym 7 osób tnących materiał, 18 krawcowych i 3 osoby wspierające.

Do placówek medycznych przekazano już 1290 maseczek, które uszyli wolontariusze i instruktorzy Hufca Ziemi Wadowickiej. 200 maseczek trafiło do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, 500 maseczek dotarło do Szpitala Powiatowego w Wadowicach, 60 maseczek otrzymał Ośrodek Zdrowia w Choczni. 50 maseczek przekazaliśmy dla Ośrodków Zdrowia w Kossowej, Łączanach i Paszkówce (za pośrednictwem GOPS w Brzeźnicy).
Szpital w Suchej Beskidzkiej otrzymał 200 maseczek, Ośrodek Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej 150. Do Domu Samotnej Matki w Wadowicach podarowaliśmy 70 maseczek a do Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej 60 ręcznie wykonanych maseczek.

Dziękujemy za Waszą pracę!

Dziękujemy za słowa wsparcia, za przekazane materiały, za wiele, wiele telefonów od osób, które chciały by pomóc.