Nie żyje dh. hm Janina Pająk

Środowisko harcerskie Hufca Wadowice kolejny raz, w ostatnim czasie, okryło się żałobą. 26 stycznia 2021 r. odeszła na Wieczną Wartę dh. hm. Janina Pająk. Urodzona w 1935 r. w Zembrzycach. Po ukończeniu Liceum Pedagogicznego w Suchej Beskidzkiej pracowała – z nakazu pracy – w Głębowicach. Później w Budzowie i od 1961 r. aż do do emerytury w 1983 r. w Szkole Podstawowej w Zawadce. Całe dorosłe życie związana z harcerstwem i Hufcem Ziemi Wadowickiej. Prowadziła drużyny harcerskie wychowując wiele pokoleń młodzieży. Zasiadała we władzach hufca, a przede wszystkim działała w Sztabie Nieobozowej Akcji Letniej będąc przez wiele lat jej komendantką. Dzięki Niej wiele zuchów, harcerzy, ale też dzieci niezrzeszonych  w harcerstwie mogło czynnie spędzić czas w okresie wakacji i ferii zimowych. Wielu też dzięki Niej, nie mając środków na obóz harcerski, uczestniczyło w biwakach NAL i NAZ w Zalesiu.

Cześć Jej pamięci.

Uroczystości żałobne odbędą się 28 stycznia o godz. 13.30 w Bazylice Ofiarowania N.M.P.

W Rozkazie Komendantki Hufca LS1/2021 zarządza się miesięczną żałobę w Hufcu Ziemi Wadowickiej, obowiązując do 26 lutego 2021 roku.

Druhno Jasiu, nie ma już Ciebie wśród nas, jednak w sercach naszych pozostaniesz na zawsze.

Czuwaj!
zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca Ziemi Wadowickiej