HUFCOWA SZLACHETNA PACZKA 2017

Hufiec Ziemi Wadowickiej przy wsparciu szkół i przyjaciół (dobrych aniołów) pomógł w tym roku czterem rodzinom z okręgu Wadowic i Kalwarii. Przygotowaliśmy dla nich 45 paczek z żywnością, środkami czystości, ubraniami i specjalnymi prezentami. Podarowaliśmy m.in. kuchenkę, zmywarkę, rowerek rehabilitacyjny, gitarę, telefon i wiele innych prezentów – marzeń. Dodatkowe 6 paczek zostało przekazane do liderów akcji i rozplanowane dla najbardziej potrzebujących. Wsparliśmy również zasłużonych instruktorów-seniorów.

Wszystko pięknie opakowane i ozdobione trafiło w sobotę 9 grudnia do wybranych rodzin. Dziękujemy wszystkim zuchom, harcerzom i drużynowym, instruktorom, rodzicom i sponsorom za bardzo duże serca, za konkretną pomoc materialną i wsparcie finansowe oraz za życzliwość z jaką spotykaliśmy się na każdym kroku. Dziękujemy harcerzom (i nie tylko) za pomoc w pakowaniu paczek do późnych godzin wieczornych, dzieciom za piękne ozdoby do dekoracji prezentów. Koordynatorkami akcji były druhny pwd. Katarzyna Lasek i pwd. Jolanta Misterska – im również należą ogromne podziękowania za to, że stawiły czoła tak wielkiemu zadaniu.