Zjazd sprawozdawczy

W sobotę, 9 października 2021 roku, instruktorzy Hufca Ziemi Wadowickiej spotkali się na Zjeździe Sprawozdawczym w Wiejskim Domu Kultury we Frydrychowicach. Zjazd rozpoczął się od nadania odznaczeń państwowych pięciu instruktorom hufca. Uroczystego wręczenia odznaczeń, w imieniu prezydenta RP dokonała pani Ewa Gil, Zastępca Dyrektora Biura Wojewody Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Wyróżnieni zostali:

hm. Marcin Homel – złotym krzyżem zasługi

hm. Iwona Niedźwiedź – srebrnym krzyżem zasługi

hm. Tadeusz Zieliński – srebrnym krzyżem zasługi

phm. Anna Najbor – brązowym krzyżem zasługi, medalem KEN

hm. Franciszek Kowalówka – medalem KEN

Po nadaniu odznaczeń oficjalnie ogłoszono wyniki współzawodnictwa gromad i drużyn 2020/2021. Następnie władze hufca przedstawiły sprawozdanie z minionych dwóch lat kadencji, uczestnicy zjazdu zdecydowali, że wszyscy członkowie komendy otrzymują absolutorium. W trakcie zjazdu zdecydowano również o poszerzeniu komendy o dodatkowego członka, którym został pwd. Kamil Pacułt.

Zjazd był pełen instruktorskich dyskusji, ważnych decyzji i wniosków wyciągniętych na kolejne dwa lata kadencji.