Andrzejki starszoharcerskie

W dniach 29-30.11.2019 r. 51 WPDH ?Wędrownicy? i  PDW ?Bezimienni? zorganizowały andrzejki dla drużyn starszoharcerskich z Hufca Ziemi Wadowickiej. Przybyło 8 reprezentacji. Łącznie w imprezie uczestniczyło ok. 150 osób. Najpierw odbył się apel, na którym dyrektor szkoły Ewelina Kutermak powitała wszystkich przybyłych gości i życzyła dobrej zabawy. Później oboźna odczytała rozkaz specjalny komendantki Hufca Ziemi Wadowickiej informujący o śmierci zasłużonego instruktora ZHP hm. Marka Studnickiego. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć tego zasłużonego dla ZHP człowieka. Kolejnym elementem andrzejek była gra terenowa, przybliżająca język hiszpański i ucząca 10 słów w tym języku. Na szczęście przestało padać , więc uczestnicy i organizatorzy tylko trochę zmarzli. Ok. godz. 22.00 odbył się wieczór wróżb andrzejkowych, oczywiście w klimacie meksykańskim i degustacja przywiezionych potraw meksykańskich. Królowały tortille. Po wróżbach każda drużyna prezentowała zrobioną przez siebie piniatę. Jedna, przygotowana przez organizatorów,  została rozwalona kijem od miotły przez komendantkę hufca. Oczywiście posypały się cukierki, które trafiły do wielu amatorów słodkości. Ostatnim elementem wieczoru była zabawa w rytmach meksykańskich. Młode harcereczki pod czujnym okiem oboźnej Anastazji odtańczyły salsę, za którą zebrały gromkie oklaski. Zabawa trwała do 0.15. Na drugi dzień po śniadaniu i sprzątaniu odbył się końcowy apel podsumowujący rywalizację drużyn na andrzejkach. I miejsce zdobyła 10 DSTH ?Geronimo?. Mamy nadzieję, iż wszyscy uczestnicy miło spędzili ten czas w Brzeźnicy i na długo pozostaną im w pamięci meksykańskie klimaty.

hm. Małgorzata Herzyk

hm. Zbigniew Herzyk