Harcerski Biwak Andrzejkowy

30 listopada i 1 grudnia harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej spotkali się na biwaku andrzejkowym w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 w Stanisławiu Dolnym. Radość ze spotkania przyćmiła żałoba po śmierci druha Marka Studnickiego. Mimo to harcerze postanowili spędzić czas w “Krainie Wyobraźni”. Po kilkugodzinnej grze terenowej i smacznym obiedzie, każda drużyna przygotowała scenkę z bohaterem swojej krainy. Na scenie pojawiło się wiele fantastycznych postaci. Wieczorem drużyny rywalizowały w sztafetach sportowych.

Późnym wieczorem, gdy harcerze już zasnęli, instruktorzy spotkali się aby przy świecach poczytać wiersze druha Marka, powspominać Go i pośpiewać nastrojowe piosenki.

W niedzielę rano harcerze udali się do kościoła parafialnego. Po powrocie odbył się  pożegnalny apel. Na nim zwycięskie drużyny otrzymały nagrody, a wszystkie – dyplomy uczestnictwa i wiersze druha M. Studnickiego.

phm. Dorota Sarapata